Άτυ(Χ)ος ο ΑΟΥ. Ισοπαλία με το Θησέα

• Σάββατο, 13 Οκτωβρίου 2012 22:34
  • 1'

Τον πρώτο βαθμό εκτός έδρας με αντίπαλο τον Θησέα κατέκτησε ο Α.Ο.Υ.

Σε ένα βαρύ αγωνιστικό χώρο από τη συνεχή βροχή μέχρι το 30΄ λεπτό οι ομάδες δυσκολεύτηκαν στο «δημιουργικό» παιχνίδι. Στο 43΄ λεπτό σε μια βαθιά μπαλιά ο επιθετικός μας Μιχάλης πρόλαβε την έξοδο του τερματοφύλακα του Θησέα και κέρδισε το πέναλτι αλλά και την αποβολή του τερματοφύλακα. Ο Ν. Καλαφάτης ανέλαβε την εκτέλεση και έκανε το 0-1.
Στο δεύτερο ημίχρονο ο Θησέας μπήκε πολύ δυνατά και ευτύχησε να ισοφαρίσει πολύ νωρίς. Η ομάδα μας στη συνέχεια ανάλαβε την πρωτοβουλία και έφτασε κοντά στο δεύτερο γκολ, αλλά σουτ του Καλαφάτη σταμάτησε στο δοκάρι αλλά και καλή ευκαιρία του Σκόρρα δεν έφερε το επιθυμητό γκολ. Ο Α.Ο.Υ μετά το 70΄λεπτό έχασε τις δυνάμεις του κι έτσι δεν μπόρεσε να απειλήσει εκ νέου τον αντίπαλο.Τέλος μετά από την εικόνα που μας έδωσε ο προπονητής της ομάδας μας Μιχάλης Χατζηκωνσταντίνου, έκανε την ακόλουθη δήλωση στη «Φωνή της Ύδρας»: «Το τελικό αποτέλεσμα δεν μπορεί να θεωρηθεί άσχημο. Απλά όπως εξελίχθηκε ο αγώνας θα μπορούσε να είχε έρθει η νίκη για την ομάδα μας».